FANUC Robot Education Cell dla przyszłych inżynierów

Data: 08.05.2024 Kategoria: Aktualności

FANUC Robot Education cell to nowa platforma szkoleniowa, która będzie wykorzystywana podczas zajęć dydaktycznych na Wydziale Budowy Maszyn i Informatyki UBB.

W jej skład wchodzi robot Fanuc ER-4iA wraz nowoczesnym kontrolerem R-30iB Plus oraz systemem wizyjnym. Rozszerzeniem możliwości jest praca na FANUC ROBOGUIDE, który umożliwia symulację ruchów robota i poleceń, co znacznie skraca czas przygotowania nowych konfiguracji ruchu. Robot komunikuje się z aplikacją poprzez sieć Ethernet.

Stanowisko przeznaczone jest do nauki programowania, obsługi i konserwacji zrobotyzowanych stanowisk pracy oraz obsługi protokołów bezpieczeństwa. Studenci będą mieli możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia i umiejętności przydatnych w różnych branżach wykorzystujących roboty przemysłowe.

To kolejny dowód na to, że warto zostać studentem Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego. 30 kierunków studiów, w tym 4 nowe na pięciu wydziałach. Studiuj blisko, praktycznie i z pasją! 10 czerwca uruchomimy dla Was system Internetowej Rejestracji Kandydata (IRK).