Filtruj wiadomości

Nowe laboratorium projektowania oraz animacji gier komputerowych

Wydział Budowy Maszyn i Informatyki wzbogacił się o nowe laboratorium wykorzystujące różne techniki oraz oprogramowanie do projektowania oraz animacji gier komputerowych.

Hybrydowe 5-osiowe Centrum Obróbkowe

Wydziałowe Laboratorium Obrabiarek i Robotów Przemysłowych (H6) wzbogaciło się ostatnio w innowacyjne urządzenie jakim jest Hybrydowe, 5-osiowe Centrum Obróbkowe.

Mobilne Laboratorium Bezzałogowych Statków Powietrznych

Z początkiem września, z funduszy ogólnouczelniach wspierających rozwój bazy dydaktycznej, Katedry Modelowania Komputerowego oraz Transportu wspólnie uruchomiły Mobilne Laboratorium Bezzałogowych Statków Powietrznych. W jego skład wchodzi profesjonalny, przemysłowy dron DJI Matrice 300 RTK wraz z akcesoriami, zestaw 7 szt. dronów lekkich DJI Mini 2 oraz zestaw 7 szt. dronów edukacyjnych Ryze Tello EDU.

Systemy wizyjne w praktyce

Przemysł 4.0 wykazuje ogromny potencjał w zakresie zwiększenia produktywności, poprawienia jakości produktu, obniżenia kosztów operacyjnych czy zwiększenia elastyczności produkcji. Wizja maszynowa będzie kluczowym elementem systemów automatyzacji w Przemyśle 4.0. Dane dostępne za pośrednictwem sprzętu wizyjnego będą wykorzystywane do identyfikacji i oznaczania wadliwych produktów, zrozumienia ich braków oraz umożliwienia szybkiej i skutecznej interwencji w fabryce Przemysłu 4.0.