Dla kogo kierunek filologia hiszpańska?
Dla ludzi z pasją! Dla wszystkich zainteresowanych nauką trzech języków obcych oraz zanurzeniem się w kulturę krajów hiszpańskojęzycznych. Dzięki filologii hiszpańskiej kariera w międzynarodowych firmach, biurach tłumaczeniowych, szkole językowej, a także w sektorze usług będzie na wyciągnięcie ręki.
Kierunek dedykowany wszystkim dociekliwym, ciekawym innych kultur oraz języków, a także tym, dla których kultura hiszpańska i latynoamerykańska stanowi źródło inspiracji i fascynacji.
Studia magisterskie dedykowane są osobom, które władają językiem hiszpańskim na poziomie min. B2 oraz chcą rozwijać i doskonalić warsztat pracy nowoczesnego filologa-tłumacza. Większość przedmiotów w programie ma charakter przekładoznawczy oraz specjalistyczny. Nabyta w trakcie studiów wiedza oraz pozyskane umiejętności, a także zdobyte informacje z zakresu nowoczesnych metod, narzędzi i technik wykorzystywanych w przekładzie, pozwolą absolwentowi na sprawne wykorzystywanie wiedzy teoretycznej w tłumaczeniu różnorodnych tekstów (zwłaszcza tych specjalistycznych, literackich, produkcji audiowizualnych i multimodalnych). Duży nacisk został położony na wykorzystanie komputerowych narzędzi w tłumaczeniu (w tym tłumaczenie wspomagane komputerowo), specjalistycznych kompetencji w zakresie tłumaczenia materiałów.
Plan studiów (w ujęciu przedmiotowym)
Kryteria kwalifikacji na studia drugiego stopnia
Szczegółowe kryteria rekrutacji na I rok studiów drugiego stopnia na kierunku: filologia, specjalność: filologia hiszpańska (4 semestry). Na I rok studiów mogą ubiegać się:
Od kandydatów wymienionych w ust. 2 i 3 wymagane będzie uzupełnienie efektów kształcenia niezbędnych do podjęcia studiów drugiego stopnia na danym kierunku i specjalności/specjalizacji, realizowane w formie odpłatnego programu wyrównawczego ustalanego indywidualnie dla każdego kandydata.
Terminy rekrutacji na studia stacjonarne oraz niestacjonarne, rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2024/2025 dla:
Zgodnie z § 38 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz.U. 2018, poz. 1861) wysokość opłaty za przeprowadzenie rekrutacji na studia wynosi 85 zł.
Wymagane dokumenty w przypadku zakwalifikowania na studia
Kandydaci na I rok studiów pierwszego stopnia zobowiązani są do złożenia następujących dokumentów:
Uwaga: Kandydaci składają skompletowane dokumenty w teczce (białej wiązanej), dokumenty dostępne w systemie rekrutacyjnym po zakwalifikowaniu na studia.
>> TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ NA STUDIA <<
Więcej informacji:
©2023 UBB. Wszystkie prawa zastrzeżone.