Nauka górą! Wybierz swój kierunek studiów. TRWA I tura rekrutacji na studia w Uniwersytecie Bielsko-Bialskim.

Arteterapia z elementami psychologii twórczości

arteterapia.webp

Trwa rekrutacja na studia podyplomowe
Arteterapia z elementami psychologii twórczości

TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ NA STUDIA

lub

Data rozpoczęcia: październik 2024

Cel studiów: Celem studiów jest uzyskanie wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych z zakresu arteterapii, która spełnia w praktyce arteterapeutycznej funkcje: stymulującą, rozwijającą, regulującą, korekcyjną i terapeutyczną. Absolwent studiów podyplomowych zdobywa wiedzę i umiejętności w zakresie korzystania z narzędzi sztuki w przestrzeni edukacji, rozwoju i terapii. Ponadto kształtowane są umiejętności z zakresu sztuk plastycznych i muzycznych, wykorzystania ruchu i tańca w budowaniu świadomości ciała i emocji, stosowania technik teatralnych w terapii, korzystania z literatury w pracy z emocjami, rozwijania wrażliwości z wykorzystaniem utworów literackich. Uczestnik nabywa także umiejętności z zakresu teatroterapii. W zakresie kompetencji społecznych kształtowane są umiejętności nawiązywania kontaktu i skutecznej komunikacji z grupą lub indywidualnym uczestnikiem procesu arteterapeutycznego. Uczestnik jest przygotowany do ustawicznego rozwijania swoich umiejętności z zakresu arteterapii oraz do pracy w zespole wielospecjalistycznym.

Grupa docelowa: Studia adresowane są do nauczycieli, psychologów, pedagogów, terapeutów, pracowników służby zdrowia, osób zainteresowanych problematyką wykorzystywania metod i narzędzi arteterapeutycznych z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi zarówno zdrowymi, jak i z dysfunkcjami rozwojowymi oraz z osobami z niepełnosprawnościami. Studia mają charakter doskonalący i umożliwiają wykorzystanie elementów arteterapii w prowadzeniu zajęć w ramach wykonywanej dotychczas przez nich pracy. Studia adresowane są do osób, które posiadają dyplom magistra studiów humanistycznych i/lub społecznych w zakresie pedagogiki i/lub psychologii, absolwentów studiów pierwszego stopnia i studiów uzupełniających magisterskich artystycznych, medycznych lub paramedycznych, które są zainteresowane doskonaleniem umiejętności w zakresie prowadzenia zajęć arteterapeutycznych. Oferta skierowana jest także do pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, terapeutycznych, pracowników placówek kulturalno-oświatowych oraz do osób pragnących pracować w takich placówkach. Studia przygotowują także do stosowania elementów arteterapii na zajęciach prowadzonych w placówkach specjalnych, w ośrodkach dziennego pobytu, warsztatach terapii zajęciowej, domach pomocy społecznej, szkolnych świetlicach terapeutycznych, hospicjach itp.. Przygotowanie absolwentów studiów podyplomowych arteterapia z elementami psychologii twórczości nie obejmuje przygotowania psychologiczno-pedagogicznego.

• Cena: 3500 zł (2 x 1750zł)
  • Ilość godzin – 260 godzin zajęć + 30 godz. praktyk
  • Czas trwania studiów: 2 semestry
  • Brak wpisowego!
  • Zajęcia dydaktyczne maksymalnie dwie soboty i niedziele w miesiącu
  • Profesjonalna kadra: muzycy, plastycy, muzykoterapeuci, pedagodzy, psycholodzy

Opis warunków uczestnictwa: kandydat powinien posiadać zaświadczenie od logopedy stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia studiów logopedycznych i wykonywania w przyszłości zawodu logopedy oraz prawidłowy wynik badania audiometrycznego słuchu z opisem. Kandydat powinien posiadać umiejętność nawiązywania kontaktów, a także być zainteresowanym pracą z osobami z dysfunkcjami w zakresie mowy i języka; powinien być człowiekiem otwartym, posiadać wysoką kulturę osobistą, wyróżniać staranną wymową, być zainteresowanym wiedzą z pogranicza językoznawstwa, psychologii, pedagogiki, medycyny ze szczególnym uwzględnieniem neurologii.

• Termin rejestracji w systemie IRK: od 10 czerwca 2024 roku do 27 września 2024 roku (decyduje kolejność zgłoszeń)
  • Rekrutacja na studia: Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe rejestrują się poprzez Internetową Rekrutację Kandydatów (IRK). Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami, które otrzymają Państwo drogą elektroniczną.

Wymagane dokumenty:

1. podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (do pobrania w systemie IRK);
  2. kwestionariusz osobowy (do pobrania w systemie IRK)
  3. kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał lub odpis do wglądu w celu potwierdzenia za zgodność z oryginałem w trakcie składania dokumentów)
  4. klauzula informacyjna RODO (do pobrania w systemie IRK)
  5. fotografia o wymiarach 35 x 45 mm, bez nakrycia głowy, w stroju galowym na jasnym tle  (zgodnie z wymogami jak przy dowodzie osobistym)
  6. Zaświadczenie od logopedy stwierdzające przydatność kandydata do studiów logopedycznych i wykonywania w przyszłości zawodu logopedy;
  7. Wynik badania audiometrycznego słuchu z opisem.

Osoba kontaktowa:
prof. dr hab. Rafał Majzner