Program kształcenia na studiach podyplomowych w zakresie Procesów włókienniczych, ma na celu doskonalenie i poszerzanie wiedzy teoretycznej oraz praktycznej przyszłych i aktualnych pracowników przedsiębiorstw włókienniczych oraz przedsiębiorstw handlowych specjalizujących się obrotem materiałami włókienniczymi.
Proponowane studia są intensywnym kursem technologicznym – obejmują 240 godzin dydaktycznych (144 godzin wykładów i 96 godzin ćwiczeń laboratoryjnych), zaplanowanych na 14 dwudniowych zjazdów (sobota-niedziela). Zjazdy będą odbywały się raz lub dwa razy w miesiącu. Jeden zjazd obejmuje maksymalnie 18 h zajęć, organizowanych w godzinach 9.00-17.00
Modułowy charakter studiów pozwala na kompleksowe i systematyczne zdobywanie wiedzy w zakresie poszczególnych technologii włókienniczych. Uczestnicy studiów podyplomowych uzyskają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, warunkiem ukończenia studiów jest zaliczenie poszczególnych modułów zajęć oraz zdanie ustnego egzaminu końcowego.
Program studiów obejmuje następujące moduły:
Z uwagi na specyfikę studiów przewidziano stacjonarną realizację zajęć. W przypadku zaistnienia konieczności realizacji zajęć w systemie zdalnym lub hybrydowym, uczestnicy studiów uzyskają dostęp do odpowiednich narzędzi wspomagających proces nauczania, harmonogram zajęć w siedzibie uczelni może ulec zmianie.
Studia podyplomowe Procesy włókiennicze adresowane są przede wszystkim do pracowników przedsiębiorstw włókienniczych oraz przedsiębiorstw wykorzystujących do produkcji materiały włókiennicze, nieposiadających formalnego wykształcenia włókienniczego, dla handlowców oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych, jak również dla osób wykazujących chęć doskonalenia swojej wiedzy i umiejętności, podnoszenia kwalifikacji lub potrzebujących zmiany swoich kwalifikacji lub poszerzenia kompetencji zawodowych.
W szczególności studia skierowane są do pracowników przedsiębiorstw produkujących:
Do udziału w studiach zapraszamy również nauczycieli, pracowników firm usługowych i konsultingowych.
Kadra dydaktyczna
Zajęcia na studiach podyplomowych poprowadzą specjaliści z zakresu włókiennictwa, pracownicy badawczo-dydaktyczni Wydziału Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska Uniwersytetu Bielsko-Bialskiego.
Wymagania wstępne
Na studia podyplomowe mogą być przyjęte osoby legitymujące się dyplomem ukończenia studiów wyższych, tj. posiadające tytuł zawodowy licencjata, inżyniera, magistra lub tytuł równorzędny, uzyskany w Polsce lub innym kraju. W przypadku dyplomu uzyskanego w innym kraju, obowiązują odpowiednie przepisy o uznawaniu dyplomów ukończenia studiów wyższych.
Koszt studiów:
Czesne za całe studia (za 2 semestry) wynosi 5000 zł;
możliwa jest płatność w ratach, I rata (I semestr) 2500 zł, II rata (II semestr) 2500 zł.
Czesne obejmuje udział w zajęciach dydaktycznych (240 godzin) oraz materiały dydaktyczne i dostęp do infrastruktury uczelni.
Opłaty należy wpłacać na konto:
Uniwersytet Bielsko-Bialski
ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała
Bank Pekao S.A.
21 12404142 11110010 54573476
Tytułem: imię i nazwisko + Procesy wl - podyplomowe
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe rejestrują się poprzez Internetową Rekrutację Kandydatów (IRK). Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami, które otrzymają Państwo drogą elektroniczną.
Termin rejestracji w systemie IRK: od 24.06.2024 r. do 31.03.2025 r.
Planowany termin rozpoczęcia studiów: marzec 2025 r.
1) podanie o przyjęcie na studia podyplomowe (do pobrania w systemie IRK);
2) kwestionariusz osobowy (do pobrania w systemie IRK)
3) kopia dyplomu ukończenia studiów wyższych (oryginał lub odpis do wglądu w celu potwierdzenia za zgodność z oryginałem w trakcie składania dokumentów)
4) klauzulę informacyjną RODO (do pobrania w systemie IRK)
5) fotografia o wymiarach 35 x 45 mm, bez nakrycia głowy, w stroju galowym na jasnym tle (zgodnie z wymogami jak przy dowodzie osobistym)
Dokumenty należy złożyć w opisanej teczce w Dziekanacie Wydziału Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska.
Na pytania dotyczące studiów odpowie:
Kierownik studiów
dr inż. Monika Rom
mrom@ubb.edu.pl
tel. 33 82 79 125, kom. 660 302 190
oraz
mgr Dorota Myślińska
Dziekanat Wydziału Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska
tel. 33 8279101, 33 8279425, dmyslinska@ubb.edu.pl
©2023 UBB. Wszystkie prawa zastrzeżone.