ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała
tel. 33 8279207, 33 8279223
e-mail: podyplomowe_bin@ubb.edu.pl
Rekrutacja otwarta. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata I raty. Przyjmowani są absolwenci wszystkich kierunków studiów.
Zapisz się na studia podyplomowe
Renesans zawodu Specjalisty ds. bezpieczeństwa i higieny pracy nastąpił kilka lat temu, kiedy zaostrzono przepisy BHP. Duże przedsiębiorstwa zaczęły wówczas tworzyć całe działy specjalizujące się w tym zakresie, bowiem kary za nieprzestrzegania przepisów są naprawdę wysokie.
Zapotrzebowanie na kompetentnych specjalistów z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy w Polsce nieustannie rośnie. Liczy się nie tylko dokument ukończenia szkoły, ale przede wszystkim odpowiednie podejście, znajomość teoretyczna i praktyczna zagadnień. Specjalista BHP musi nieustannie podnosić swoje kwalifikacje, by zapewnić innym w przedsiębiorstwie maksimum bezpieczeństwa. Taką wiedzę od można zdobyć, biorąc udział w naszych studiach podyplomowych na Uniwerstyecie Bielsko-Bialskim.
Kierownik studiów:
dr Honorata Howaniec
Cel studiów:
Podstawowym celem studiów jest przygotowanie słuchaczy do pracy zgodnej z współczesnymi wymogami BHP, dostarczenie wiedzy i umiejętności z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy niezbędnych do wykonywania zawodu m.in. specjalisty ds. BHP w nowoczesnym przedsiębiorstwie lub instytucji.
Studia, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 listopada 2004 (Dz. U. Nr 246), spełniają wymagania kwalifikacyjne w zakresie wykształcenia i uprawniają absolwentów do pracy na stanowisku inspektora, starszego inspektora, specjalisty, starszego specjalisty oraz głównego specjalisty ds. bezpieczeństwa i higieny pracy w przedsiębiorstwach i innych jednostkach.
Program studiów:
Uczestnicy:
Studia Podyplomowe z Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy kierowane są do:
Studia przeznaczone są dla osób posiadających dyplom ukończenia szkoły wyższej, w tym licencjacki lub inżynierski.
Organizacja studiów:
Czas trwania: 2 semestry – 218 godzin, w tym 158 godzin zajęć dydaktycznych (wykłady, ćwiczenia, seminaria, egzaminy).
Zjazdy:
Piątki po południu (po 16-tej), soboty, średnio raz na dwa lub trzy tygodnie w trakcie trwania roku akademickiego.
Wykładowcy:
Pracownicy Państwowej Inspekcji Pracy, pracownicy dydaktyczni Uniwerstyetu Bielsko-Bialskiego, Politechniki Śląskiej, praktycy z wieloletnim doświadczeniem.
Warunki ukończenia:
Przygotowanie pracy dyplomowej i zdanie egzaminu końcowego.
Dokument uzyskiwany:
Świadectwo ukończenia studiów podyplomowych wydane przez Uniwerstyet Bielsko-Bialski, które jest zgodne z Rozporządzeniem Rady Ministrów o kwalifikacjach BHP z dnia 2 listopada 2004 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie służby bezpieczeństwa i higieny pracy.
Terminy:
Opłata za studia:
Opłata jednorazowa za całość studiów: 3490 zł
Opłata ratalna: 2 raty po 1800 zł
Rekrutacja na studia:
Kandydaci ubiegający się o przyjęcie na studia podyplomowe rejestrują się poprzez Internetową Rekrutację Kandydatów (IRK).
Następnie należy postępować zgodnie ze wskazówkami, które otrzymają Państwo drogą elektroniczną.
Wymagane dokumenty:
Rekrutacja otwarta. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata I raty. Przyjmowani są absolwenci wszystkich kierunków studiów.
Zapisz się na studia podyplomowe
Miejsce składania dokumentów:
Komplet dokumentów wraz potwierdzeniem wpłaty należy składać w Dziekanacie Wydziału Zarządzania i Transportu (bud. L, pok. 204).
Uniwerstyet Bielsko-Bialski
ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała
Od poniedziałku do piątku w godzinach: 10.00 do 13.00.
Czesne należy wpłacać na konto:
Uniwerstyet Bielsko-Bialski
ul. Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała
21 12404142 11110010 54573476
Tytułem: imię nazwisko + BEZPIECZ – opłata za studia podyplomowe
Zgodnie z ustawą z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, Uniwerstyet Bielsko-Bialski spełnia wymogi do prowadzenia studiów podyplomowych w ww. zakresie.
©2023 UBB. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.