Kierunki studiów

Komunikacja internetowa (I lic.)

Data: 23.01.2023
Wydział Humanistyczno-Społeczny
Tryb studiów
stacjonarne
Język wykładowy
język polski
Stopień studiów
studia I stopnia
Profil studiów
praktyczny
Opłata za studia
studia darmowe
Uzyskany tytuł
licencjat
Czas trwania studiów
3-letnie (6 semestrów)
Rekrutacja na semestr zimowy 2024/2025
Rekrutacja online Przejdź do kalkulatora
Pozostałe kierunki na wydziale

projekt_bez_tytulu_25.webp

Dla kogo kierunek Komunikacja internetowa?

Praktyczny kierunek studiów Komunikacja internetowa adresowany jest do osób, które swoją przyszłość zawodową chcą związać z pracą w przestrzeni internetowej. Studia te pozwolą zdobyć zatrudnienie w wielu branżach zawodowych, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Będą to głównie stanowiska wymagające sprawnej i skutecznej komunikacji z użyciem najnowszych narzędzi ICT: w działach marketingu, PR i reklamy, redakcjach portali internetowych, agencjach kreatywnych czy innowacyjnych projektach biznesowych (w modelu typu start-up). Zdobyte kwalifikacje świetnie sprawdzą się również na wielu stanowiskach w administracji publicznej, instytucjach kultury i sztuki czy organizacjach pozarządowych. Absolwenci będą przygotowani także do podjęcia własnej działalności gospodarczej.

Studia mają profil praktyczny, który pozwala na kształcenie przydatnych zawodowo umiejętności. Zajęcia przygotowane zostały w czterech podstawowych obszarach, których połączenie stanowi o unikalnym, interdyscyplinarnym przygotowaniu do wejścia na nowoczesny, cyfrowy rynek pracy:

1. obszar modułów z zakresu komunikacji interpersonalnej i społecznej oraz przedmiotów ogólnorozwojowych;
  2. obszar modułów z zakresu marketingu internetowego z elementami zarządzania;
  3. obszar modułów z zakresu informatyki technicznej (w tym ICT);
  4. obszar modułów z zakresu podstawowych prac graficznych w środowisku cyfrowym.

Studia są bezpłatne i kończą się uzyskaniem państwowego dyplomu (tytuł licencjata).

Plan studiów (w ujęciu przedmiotowym)

Siatka zajęć

Zasady kwalifikacji
Wymagane dokumenty kwalifikacyjne

Kandydaci na I rok studiów pierwszego stopnia zobowiązani są do złożenia następujących dokumentów:

• kopii świadectwa dojrzałości albo świadectwa dojrzałości i zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów;
  • poświadczenia uiszczenia opłaty rekrutacyjnej;

Dokumenty można przesłać przez system rekrutacyjny.

Przedmioty będące podstawą kwalifikacji

Kierunek Przedmioty podstawowe - P Język obcy nowożytny - JO
Komunikacja internetowa język polski dowolny język obcy nowożytny

Terminy

Terminy rekrutacji na studia stacjonarne oraz niestacjonarne, rozpoczynające się od semestru zimowego roku akademickiego 2023/2024 dostępne są pod linkiem: https://rekrutacja.ath.bielsko.pl/zasady-rekrutacji/terminy-rekrutacji-rok-akademicki-2023-2024

Opłaty

Zgodnie z § 38 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz.U. 2018, poz. 1861) wysokość opłaty za przeprowadzenie rekrutacji na studia wynosi 85 zł.

Wymagane dokumenty w przypadku zakwalifikowania na studia

• kopii świadectwa dojrzałości albo świadectwa dojrzałości i zaświadczenia o wynikach egzaminu maturalnego z poszczególnych przedmiotów poświadczonych przez uczelnię (oryginały do wglądu)
  • ankiety osobowej kandydata oraz podania (formularze ankiety oraz podania możliwe do pobrania w systemie rekrutacyjnym;
  • poświadczenia uiszczenia opłaty rekrutacyjnej;
  • oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Akademię Techniczno-Humanistyczną w Bielsku-Białej;
  • karty wpisu na listę studentów;
  • fotografii o wymiarach 35 x 45 mm, bez nakrycia głowy, w stroju galowym na jasnym tle (zgodnie z wymogami jak przy dowodzie osobistym) oraz fotografii w wersji elektronicznej, wykonanej według podanych wcześniej wymagań, wprowadzone do systemu elektronicznej rejestracji przez kandydata;
  • potwierdzenia uiszczenia opłaty za legitymację studencką.

Uwaga: Kandydaci składają skompletowane dokumenty w teczce (białej wiązanej), dokumenty dostępne w systemie rekrutacyjnym po zakwalifikowaniu na studia.

>> TUTAJ ZAPISZESZ SIĘ NA STUDIA <<

Więcej informacji: