W szybko rozwijającym się świecie, w którym na co dzień posługujemy się wieloma urządzeniami mechanicznymi, które ułatwiają nam życie, projektanci i specjaliści od ich budowy są jednymi z najbardziej pożądanych zawodów na rynku. Nasz kierunek da Ci szansę na różnorodne możliwości po ukończeniu studiów.
Wybierając mechanikę i budowę maszyn możesz realizować się w trzech specjalnościach: projektując, wytwarzając i kontrolując wyroby z wykorzystaniem najnowocześniejszych inżynierskich systemów komputerowych CAD/CAE/CAM/CAQ, zajmując się zagadnieniami związanymi z budową i eksploatacją samochodów i silników lub eksploatacją i rzeczoznawstwem samochodowym.
Na studia II stopnia kierunku MiBM mogą ubiegać się absolwenci szkół wyższych publicznych i niepublicznych (studiów stacjonarnych i niestacjonarnych) z dyplomem ukończenia studiów inżynierskich I stopnia (posiadają dyplom inżyniera).
Pozostałe wymagania określone są w oczekiwanych kompetencjach kandydata ubiegającego się o przyjęcie na studia drugiego stopnia na kierunek Mechanika i Budowa Maszyn.
Na studiach II stopnia poszerzysz wiedzę i rozwiniesz umiejętności z zakresu mechaniki i budowy maszyn.
Pojazdy i silniki
Rozwiniesz swoje umiejętności związane z nowoczesnymi metodami projektowania, wiedzę o budowie pojazdów samochodowych. Dowiesz się, jak prowadzić diagnostykę systemów sterowania samochodów i ich układów napędowych. Poznasz pojazdy elektryczne i autonomiczne.
Komputerowo wspomagane konstruowanie i wytwarzanie (CAD/CAM)
Poznasz współczesne procesy projektowania, modelowania i wytwarzania w oparciu o nowoczesne techniki komputerowe (CAD/CAE/CAM) wykorzystywane m.in. w przemyśle motoryzacyjnym, maszynowym i lotniczym.
NOWOŚĆ! Projektowanie i technologie druku 3D
Dowiesz się, jak zastosować nowoczesne metody komputerowe do projektowania wydruków 3D o oczekiwanych własnościach użytkowych. Poznasz praktyczne możliwości oraz ograniczenia technologii druku 3D.
Nasi absolwenci znajdują pracę na stanowiskach:
Plan studiów (w ujęciu przedmiotowym)
Wymagane dokumenty kwalifikacyjne
Wskaźnik rekrutacji
Wskaźnik rekrutacji WR (maksymalna liczba punktów = 55) zostanie wyliczony wg wzoru:
WR = 10 x O + S
O - ocena figurująca na dyplomie studiów pierwszego stopnia
S - średnia ocen ze studiów pierwszego stopnia
Zgodnie z § 38 rozporządzenia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 27 września 2018 r. w sprawie studiów (Dz.U. 2018, poz. 1861) wysokość opłaty za przeprowadzenie rekrutacji na studia wynosi 85 zł.
Wymagane dokumenty w przypadku zakwalifikowania na studia
Kandydaci na I rok studiów drugiego stopnia zobowiązani są do złożenia następujących dokumentów:
Uwaga: Kandydaci składają skompletowane dokumenty w teczce (białej wiązanej), dokumenty dostępne w systemie rekrutacyjnym po zakwalifikowaniu na studia.
©2023 UBB. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: OPTeam S.A.