Kierunki studiów

Pedagogika studia magisterskie (stacjonarne)

Data: 23.01.2023
Wydział
Wydział Humanistyczno-Społeczny
Tryb studiów
stacjonarne
Język wykładowy
język polski
Stopień studiów
jednolite studia mgr
Profil studiów
praktyczny
Opłata za studia
studia darmowe
Uzyskany tytuł
magister
Rekrutacja na semestr zimowy 2025/2026
Rekrutacja online Przejdź do kalkulatora
Pozostałe kierunki na wydziale

wybierz kierunek studiów pedagogika


W dniu 6 października 2022 r. Prezydium Polskiej Komisji Akredytacyjnej wydało pozytywną ocenę programową kierunku pedagogika na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia o profilu praktycznym. 
Następna ocena programowa powinna nastąpić w roku akademickim 2028/2029.



Dla kogo kierunek pedagogika?

Dla osób odpowiedzialnych, opiekuńczych i wytrwałych, które chcą wykonywać pożyteczny społecznie i pomocny zawód. Jeżeli edukowanie, pomoc oraz udzielanie wsparcia innym osobom, dzieciom, młodzieży i dorosłym,  wyjątkowo Cię interesuje, ten kierunek będzie dla Ciebie.

Wybierając jedną z oferowanych specjalności, zdobędziesz wiedzę oraz umiejętności, które umożliwią Ci pracę z dziećmi w przedszkolu i klasach początkowych szkoły podstawowej lub  z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w placówkach opiekuńczo-wychowawczych, resocjalizacyjnych oraz terapeutycznych Polecamy wybór pedagogiki osobom, których interesują zagadnienia związane z kształceniem, wychowaniem i opieką oraz wspieraniem rozwoju człowieka zagrożonego trudnościami edukacyjnymi i życiowymi.


Specjalności:

  • Resocjalizacja i socjoterapia

    Studia kierowane do absolwentów studiów pierwszego stopnia w zakresie pedagogiki resocjalizacyjnej, którzy pragną uzyskać tytuł magistra i dodatkowe kwalifikacje do pracy jako specjaliści w zakresie socjoterapii. Celem studiów jest wyposażenie studenta w wiedzę psychologiczno-pedagogiczną i kompetencje pozwalające podejmować efektywne działania diagnostyczne, opiekuńczo-wychowawcze w obszarze profilaktyki, resocjalizacji i socjoterapii. Studenci nabywają kwalifikacje diagnostyczne oraz metodyczne do pracy z osobami nieprzystosowanymi społecznie i z zaburzeniami zachowania (osobami w trudnych życiowych sytuacjach).

Kryteria kwalifikacji na studia drugiego stopnia

Szczegółowe kryteria rekrutacji na I rok studiów drugiego stopnia na kierunku: pedagogika – profil praktyczny (4 semestry). Na I rok studiów mogą ubiegać się: 

  1. na specjalność resocjalizacja i socjoterapia
    1. absolwenci szkół wyższych publicznych i niepublicznych z dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia na kierunku pedagogika specjalność resocjalizacja i socjoterapia
    2. absolwenci szkół wyższych publicznych i niepublicznych z dyplomem ukończenia studiów pierwszego stopnia (licencjackich) oraz studiów drugiego stopnia (magisterskich) na kierunku pedagogika, których studia obejmowały co najmniej jedną z poniższych specjalności: 
      - resocjalizacja z terapią,
      - resocjalizacja i profilaktyka społeczna,
      - resocjalizacja inkluzyjna,
      - resocjalizacja,
      - resocjalizacja i pomoc postpenitencjarna,
      - resocjalizacja i bezpieczeństwo publiczne,
      - resocjalizacja z profilaktyką społeczną,
      - socjoterapia i resocjalizacja,
      - diagnoza i terapia w resocjalizacji,
      - resocjalizacja i patologie społeczne.

©2023 UBB. Wszystkie prawa zastrzeżone.